Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda diyet listesi nasıl olmalı?

3,269
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda diyet listesi nasıl olmalı?

Yapılan araştırmalar kahvaltı yapan çocukların daha az abur cubur yediğini ortaya koymaktadır. Ebeveynler çocuklarla beraber kahvaltı tadını onlara yaşatmalıdır. Çocuklar sofraya ebeveynleriyle beraber oturup kalmalı ve beslenme saatleri değişmemelidir. Yeme alışkanlığı ve damak tadı çocukluk döneminde kazanılır. 

Küçük yaşlardan başlayarak sağlıklı beslenme kuralları hakkında küçük hatırlatmalar yaparak onları doğru beslenmeye yönlendirebiliriz.
Öğünlerde  yeterli miktarda protein, karbonhidrat, yağ ve vitaminler içeren diyet listesi oluşturmalıyız. Böylece çocuğun gelişimini desteklerken kilo problemlerini de en aza indirmiş oluruz. 

Aynı zamanda yemek tabaklarına yiyebilecekleri kadar yemek koymalıyız. Çocukların gerek sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması, gerek büyüme ve gelişmesini tamamlayabilmesi için tüm besin gruplarından besinlerin uygun pişirme yöntemleri ile sunulması ve öğün atlanmaması çocuğun sağlıklı bir birey olmasının ön koşuludur

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat