Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda denize girmeden önce hangi önlemleri alalım?

89
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda denize girmeden önce hangi önlemleri alalım?

Öncelikle çocuklarımızın gireceği denizin kumlu, yavaş derinleşen ve dalgasız bir deniz olduğundan emin olmalıyız. Çocuklarımızı çukurlu ya da taşlı yerlerde denize sokmamalıyız. Büyük dalgalı denizden uzak durmalıyız. 

Ayrıca çocuğumuzu güneşten koruyabilecek beton ya da ağaç altı gölge alanlarlar olduğundan emin olmalıyız. Özellikle 10:00 - 16:00 saatleri arasında çocukları direkt güneşte ya da şemsiye altında bırakmamalıyız. Bu saatler haricinde şemsiye gölgesi çocukları güneşin zararlı ışınlarından korumak için yeterlidir. 

Çocukları çok aç ya da tok olarak denize sokmamalıyız. Denize girmeden iki saat önce hafif bir yemek yemeleri uygundur. Çocuklarımızı 10:00 - 16:00 arası korumasız güneşte bırakmamalıyız ve denize sokmamalıyız. 

Hava çok sıcaksa ve çocuğumuz denize girmekte ısrarlıysa mineral korumalı bir güneş kremini denize girmeden yarım saat önce sürmeliyiz. Çocuğumuza kollarını da koruyan bir deniz giysisi giydirmeliyiz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat