Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda cinsel içerikli oyunlar ne zaman başlar?

8,675
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda cinsel içerikli oyunlar ne zaman başlar?

Çocuklarda cinsel içerikli oyunların başlama yaşı diye bir şeyden bahsetmek doğru olmaz, çünkü tam bir zaman vermek çok da mümkün değildir. Bu tip oyunlara başlama yaşı çocuğun kişisel özellikleri, bulunduğu ailenin özellikleri, çocuğun normal gelişim seyrinde gidip gitmediği ile birinci dereceden alakalıdır.

Cinsel oyunlar, genel anlamda çocuğun tuvalet eğitiminin başladığı, altındaki bez ortadan kalktıktan, biraz da çocuğun cinsel organlarına elinin değmeye, kendisinin de keşfe başladığı dönemden, yani 2 - 3 yaşından itibaren başlayabilir. Çocuklarda sosyalleşme de yaklaşık 2 - 3 yaş itibariyle bir ivme kazandığından dolayı, bu yaşlardan itibaren bu tip oyunların görülmesi çocuktan çocuğa bir miktar değişse de olası ve normal bir davranıştır.

Cinsel içerikli oyun dediğimizde çocuğun kendi cinsiyetine ilişkin denemeleri yaptığı oyunlar da bu gruba girer ki, bunlar da okul öncesi, 2,5 yaşından itibaren gördüğümüz, doğal kabul ettiğimiz ve yaklaşık ilkokulun sonlarına kadar olan süreyi kapsayan, beklediğimiz, sağlıklı bulduğumuz oyunlardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat