Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda bademcik ameliyatı nasıl yapılır?

9,635
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda bademcik ameliyatı nasıl yapılır?

Bademcik ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Bademcik ameliyatında kullanılan birçok farklı teknik vardır. Örneğin yalnızca bistüri ve makas kullanılarak yapılan bademcik ameliyatının dışında rayofrekans tekniği ve en son kullanılmaya başlanan thermal welding tekniği ile yapılan bademcik ameliyatları da vardır.

Bademcik ameliyatlarında kullanılan bu tekniklerin arasında ameliyat sonrası en az ağrıya neden olan ve hastanın bademcik dışı dokusunda en az ısı hasarına neden olan teknik thermal welding yöntemidir.

Thermal welding ile bademcik ameliyatında ilk olarak hastanın damarlarının kanaması önlenir ve bademcik kapsülünden ayrılarak çıkarılır. Thermal welding yöntemi, ağrısız bademcik ameliyatı yöntemi ya da kansız bıçaksız bademcik ameliyatı yöntemi olarak da bilinir.

Çocuklarda bademcik ameliyatı için uygun yaş, eski kaynaklarda 3 yaş olarak belirlenmişti. Ancak; gelişen teknoloji ile beraber 3 yaş altı çocuklarda da bademcik ameliyatı uygulanabilmektedir.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat