Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara yüzme nasıl öğretilir?

21,891
kez izlendi
Puan: 3.44 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara yüzme nasıl öğretilir?

Çocuklara yüzme öğretmeden öne önce çocuğu suya alıştırmaya, sudan korkuyorsa bunu aşmasını sağlamaya çalışmalısınız. Sonrasında yüzme öğretmeye başlayabilirsiniz.

Çocuklara yüzme öğretirken çeşitli oyunlardan yararlanabilirsiniz. Yüzme eğitimine çocuğun suda gözlerini açmasını ve nefes alıp vermesini öğreterek başlayabilirsiniz.

Sonra ayak çırpma ve kulaç atma ve suyun üzerinde kalma çalışmalarına geçebilirsiniz. Suda ayak çırpmayı öğretmek için çocuğunuzu havuzun kenarına oturtun. Ayak başparmakları karşıyı gösterecek şekilde ayaklarını çırpmasını sağlayın.

Sonra nefes çalışmasına başlayın. Çocuğun havuzun kenarından tutar halde havuza girmesini sağlayın. Sonra yine havuzun kenarından tutarak 3 kere suya girip çıkmasını ve bu sırada sudayken nefes vermesini sudan çıktığında ise nefes almasını öğretin. Bu egzersiz nefes koordinasyonu açısından önemlidir. Bunu yaparken çocuğun su altındayken de gözlerini açık tutmasını isteyin. Gözlerinin açık olduğundan emin olmak için çocuk suyun içindeyken ona elinizle bir rakam gösterin ve sudan çıktığında bunun kaç olduğunu size yine eliyle belirtmesini isteyin.

(Bunun uygulanışını videoda görebilirsiniz.)

Yüzme eğitimini dalgalı ve derin denizde vermeyin. Havuzda ya da denizde yüzme eğitimi verirken çocuğun yanından kesinlikle uzaklaşmayın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat