Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara ne tür sağlıklı atıştırmalıklar verebiliriz?

218
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara ne tür sağlıklı atıştırmalıklar verebiliriz?

Çocuklarımız öğün aralarında acıktıklarında abur cubur yemelerinin önüne geçmek adına çocuklarımıza sağlıklı atıştırmalık alternatifleri sunarak yanlış beslenmelerini engelleyebiliriz.Okula giderken çocuğa mutlaka sağlıklı atıştırmalıklar hazırlanmalıdır. Evde tam buğday unundan kekle bir bardak süt iyi bir ara öğün seçeneğidir. 


Şeker yerine pekmez kullanılarak yapılmış kekler tercih edilmelidir.Hamur Tatlıları yerine Sütlü tatlılar tercih edilmelidir.Havuç, salatalık, biber, domates peynirle veya yoğurtla ara öğün olarak yenebilir.  Büyüme çağındaki çocukların kalsiyuma ihtiyacı vardır ve mutlaka süt ve yoğurttan tüketmelidirler. 

Sütle yoğurt hem besleyicidir hem de taşınması kolaydır bu sebeple iyi birer atıştırmalık tercihidir. Ayrıca yuIafIı, kuru meyveli, ev yapımı bir kurabiye, meyve salatası, tam buğday ekmeği, peynir ve domates salatalık, farklı şekillerde kesilmiş peynir çeşitleri, elma püresi, yoğurt, çiğ sebze tabağı ve yoğurtlu dip sos, üzerinde peynir eritilmiş bir parça simit, hurmalı toplar, yoğurtlu meyveli smoothie, ev yapımı sağlıklı dondurma, fındık ve kuru üzüm kantindeki abur cuburlar yerine tercih edilebilecek sağlıklı atıştırmalıklardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat