Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara kaka için tuvalet eğitimi nasıl verilir?

128,497
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara kaka için tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Genellikle çocuklarda çiş ve kaka eğitimi aynı zamanda başlayabilir. Ancak önce çiş eğitiminin geleceğini, kaka eğitiminin daha sonra verilebileceği de hesaba katılmalıdır. Tuvalet eğitimi için aile çocuğun hazır olduğunu fark ettikten sonra tuvalet sırasında bez çıkartılmalı ve çocuklar belli aralıklarla tuvalete götürülmelidir. Genellikle tuvalet yemekten sonra yapılır, bir süre sonra kasların durumuna göre çocuğun ya da erişkinin hangi zamanda tuvalet yapacağı gün içinde sabitlenmiş olur. Bu nedenle eğitim vermek için bezi çıkarttıktan sonra kaka eğitimi sırasında çocuğun baskı yapılmadan her yemek sonrası tuvalete götürülmesi gerekir. 

Bu iş için büyük ödüller, çocuğun yaptığı takdirde verilecek bazı şeyler teklif etmemelidir. 1 -2 dakika en fazla 3-4 dakika çocuğu tuvalette ya da lazımlıkta oturtup tuvaletini yapmasını sağlanmaya çalışılmalı, yapmadığı takdirde kaldırılmalıdır. Bu arada oluşacak kazalara çocuğa ceza vermek, kızmak gibi şeyler yapılmamalıdır. Yemek sonrasında tekrar denenmeli ve bu süreç bıkmadan 1 hafta 10 gün sürdürülmelidir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat