Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklar için tarhana çorbası yaparken nelere dikkat edelim?

1,020
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklar için tarhana çorbası yaparken nelere dikkat edelim?

Bugün çocuklar için nefis bir tarhana çorbası pişireceğiz. Ancak klasik tarhana çorbası tarifinden farklı olarak içine süt ve keçi peyniri ekleyeceğiz ve besleyiciliğini artıracağız. Böylece çocuklarımızın bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayacağız. Tarhana çorbası içerisindeki kurutulmuş domates sayesinde likopen içeriyor. Likopen de C vitamini vasıtasıyle hem bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor, hem de bizi hastalıklara karşı koruyor. 

Mini gurmelerimiz çocuklar her şeyi yemez, içmez ancak anneler de pes etmez. Çocukların çok sevmediği çorbalar arasında tarhana çorbası var. Çünkü tarhana pek çoğumuzun ağzında buruk bir tad bırakıyor. Bu nedenle mini gurmelerin tarhana çorbası içmesini sağlamak için tarhanayı suda değil, sütte ıslatacağız. Böylece tarhananın buruk tadını alıyoruz ve çorbayı daha lezzetli hale getiriyoruz; hem de besleyicilik özelilliği artıyor. Ama yine de mini gurmelerimizin çorbayı beğenmesi için çorbayı sunarken keçi peyniri eklemeyi ihmal etmeyin. Benim mini gurmem buna rağmen tarhana çorbasını yemek istemedi ancak ben pes etmedim ve içine biraz da kuru nane ekledim. Böylece sildi süpürdü. Tüm mini gurmelere afiyet olsun. 

Püf noktası: Tarhana çorbası yaparken, süt içinde çözülen tarhananızı kaynayan tencerenize yavaşça eklemeyi ve tencereyi sürekli karıştırmayı unutmayın. Bu, çorbanızın topaklanmasını engeller. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat