Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuk sahibi olmak için sperm sayısı kaç olmalıdır?

24,667
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuk sahibi olmak için sperm sayısı kaç olmalıdır?

Çocuk sahibi olmak için sperm sayısı kaç olmalıdır?Çocuk sahibi olmak için sperm sayısının belli bir seviyede olması gerekir. Bu sayının yaklaşık 15 milyonun üzerinde olması gerektiği kabul edilir. Ancak sadece sperm sayısının 15 milyonun üzerinde olması bir erkeğin çocuk sahibi olması için yeterli bir kriter değildir.

Bu spermlerin hareketinin iyi olması, hareketinin doğal olması ve şekillerinin de normal olması gerekmektedir ki normal yolla çocuk sahibi olabilsinler. Aynı zamanda erkeğin sperm sayısının yeterli olması durumunda da tek başına çocuk sahibi olabileceğini gösterilmiş sayılmaz. Yani kadını mutlaka değerlendirmek, erkeğin eşini mutlaka değerlendirerek onun rahminde anatomik bozukluk olmadığını, tüplerinde her şeyin doğal olduğunu ve yumurtlama fonksiyonunun olduğunun tespit edilmesi gerekir.

Bu anlamda sadece sperm sayısının 15 milyonun üzerinde olması bir erkeğin çocuk sahibi olması için yeterlidir diyemeyiz. Diğer faktörleri göz ardı etmemek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat