Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuk ayakkabıları hangi sıklıkta değiştirilmeli?

9,342
kez izlendi
Puan: 3.86 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuk ayakkabıları hangi sıklıkta değiştirilmeli?

Bazı çocuklar genetik yapısına bağlı olarak çok hızlı büyürler. Boyunun uzaması ile beraber ayaklarının gelişmesi de doğru orantılıdır. Eğer ayakları çok hızlı gelişen bir çocuğunuz varsa yapılacak şey belli aralıklarla ayağının büyüyüp büyümediğini kontrol etmektir. 

Bunun çok basit bir yöntemi vardır. Düz bir kartonun üzerine çocuğunuzu bastırın, ayağını bastığı zaman ayağının dış kenarından kalemle çizip ayağının şeklini kartonun üzerine düşürün. Bu düşürdüğünüz şeklin etrafından kestiğinizde çocuğunuzun bir görüntüsü meydana gelir. Bu karton kalıp eğer ayakkabının içerisine sağdan soldan ya da önlerden kıvrılmadan rahatlıkla girebiliyorsa bu uygun bir ayakkabıyı gösterir. Zaman içerisinde önden ya da yanlardan kartonun kıvrıldığını görürseniz bu çocuğunuza küçük gelen bir ayakkabıyı gösterir. 

Ufak, minyon bir aile yapısına sahip, babası 1,65 annesi 1,55 boya sahip çocuğun iyi beslenmiyorsa ayak gelişimi boy gelişimiyle doğru orantılı olduğu için daha az olacaktır. Senede bir ya da 6 ayda bir ayakkabı değişimi yeterli olacaktır. Baba 1,95 anne 1,75 boyunda, genetik olarak büyük bir insan olacak ve de iyi bir beslenmesi varsa o noktada 3 ayda bir ayakkabı değişikliği gerekebilir. Herkesi aynı kategoriye sokmak zordur. Ayağın sık aralıklarla kontrol edilmesi yeterli olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat