Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğunda Down Sendromu olanların sonraki çocukları da risk altında mı?

18,103
kez izlendi
Puan: 3.78 / 5
Çocuğunda Down Sendromu olanların sonraki çocukları da risk altında mı?
Down sendromu ya da diğer adıyla mongolizm genetik bir rahatsızlıktır ve bebek anne karnındayken oluşur. Çoğu zaman down sendromlu bebeğin ebeveynleri genetik açıdan sağlıklıdır.
Genetik açıdan sağlıklı olan çiftlerin down sendromlu bir çocukları varsa sonraki çocuklarında down sendromu görülme olasılığı düşüktür. Ancak bazı genetik anormallikler anne ya da babanın genetik şifresinde varsa doğacak olan bebekte down sendromu riski artmaktadır.
Doğacak olan 2. çocuğun down sendromu olma riski ile ilgili uzmanlar tarafından kesin bir oran verilememektedir. 2. çocukta down sendromu görülme olasılığı ebeveyndeki genetik anormalliğin düzeyine göre değişkenlik gösterir.
Yapılan araştırmalar sonucunda akraba evliliği ile down sendromu arasında bir bağ bulunamamıştır. Akraba evliliğinden olan bebeklerdeki genetik değişiklik ile down sendromlu bebeklerdeki genetik değişiklik birbirinden farklıdır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat