Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğun uyku saati nasıl ayarlanmalı?

8,203
kez izlendi
Puan: 3.62 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğun uyku saati nasıl ayarlanmalı?

Yaklaşık olarak dokuzuncu aydan sonra bebeklerde erişkin uyku düzenine geçiş başlayabilir. Dokuzuncu aydan sonra bebeklerde gece beslenmesinin kesilmesi önerilir. Çünkü artık böyle bir ihtiyaçları yoktur. Gece beslenmesini kesmek ile birlikte yavaş yavaş çocuğun uyku düzeni sağlanmaya başlar. 

Dokuzuncu aydan sonra uyku saatini biraz daha erkene almak gerekir. O zamana kadar saat 9 gibi uyuyabilir ama dokuzuncu aydan itibaren mümkünse 7'ye çekmek gerekir. Uyku saati 18 ile 20 arasıdır. Uyku saatini erkene çektikçe çocuğun uykusu daha düzene girer. Birkaç gün sonra akşam 7 gibi yatıp sabah 7 gibi kalkmaya başlar. İdeali de budur. 

Saat 6-7 gibi güneşin doğmasıyla birlikte yeterli uykusunu alan bebek gayet enerjik bir şekilde hayata başlamak ister. Aşağı yukarı saat 8-9 arasında tekrar bir sabah uykusuna geçmelidir. Bu saatlerde yapılan şekerleme onlar için hem çok faydalı hem de uyku düzenini oluşturmak açısından olmazsa olmaz şeylerden biridir. Öğleden sonra saat 1 civarında da ikinci şekerlemeyi yapmalıdır. Günde 2 kere gündüz uykusunu alan, 9 aydan sonraki bebek çok enerjik, aktif ve mutlu olacaktır. Zannedildiğinin aksine akşam 7'de bu bebeği uyutmak çok daha kolay olacaktır. 

Çocuğun 3 yaşına kadar gündüz uykusundan asla vazgeçmemek gerekmektedir. 2 yaşta gündüz uykusu 1'e düşürülerek aynı düzen korunmaya devam edilir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat