Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğun misafirlikte ev sahibinden yiyecek ya da içecek istemesi ayıp mı?

552
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğun misafirlikte ev sahibinden yiyecek ya da içecek istemesi ayıp mı?

Çocuk için aslında pek fazla ayıp bir davranış yoktur. Çocuk bir davranışı inadına yapmaz, kasti yapmaz; çocukları duyguları yönlendirir. Duyguları yönlendiği için misafirlikte çok beğendiği bir şey yapıldıysa, çocuk bunu devamlı isteyebilir ya da karnı acıktı diyelim. Çocuklar yetişkinler gibi "burada ayıp olur, acıktığını söylemeyeyim, eve gidince yerim" gibi düşünemez. İçinden geleni söyler, acıktıysa söyler. Çocuğun misafirliğe gittiğiniz yerde ev sahibinden yiyecek istemesinde bir sakıncası yoktur. Özellikle misafir tanıdık biriyse çocuk bunu rahatlıkla isteyebilir.

Ancak sosyal ilişkilerin düzenlenmesi, nezaket gibi kavramların öğretilebilmesi için çocuğunuza, misafirliğe gittiğiniz yerde duyduğu ihtiyaçlar için gelip sizden yardım istemesini öğretebilirsiniz. Ancak yine de çocuğun misafirlikte bir şey istemesini yadırgamamanız gerekir. Çocuk hayatı basit algılar. Bu nedenle de çocuğun bu tarz istekleri, arzuları duygudan geliyor diye düşünülüp, çok fazla dert etmemek, bundan dolayı çocuğa kızıp bağırmamak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat