Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğun bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler hangilerdir?

8,649
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğun bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler hangilerdir?

Çocukların bağışıklık sistemi enfeksiyonlara karşı koruduğu için çok önemlidir. Bağışıklık sisteminin güçlü olması için çocuk yeterli vitamini alıyor olmalıdır. Bu vitaminler içerisinde bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli vitaminler D ve C vitaminleridir. Bunların da belli miktarda, belli düzende, belli süre ile mutlaka alınması gerekir. 

Çocuklar özellikle doğumdan itibaren alabildiği gibi 15 günden itibaren bu D ve C vitaminlerini iyi bir şekilde aldıklarında bağışıklık sistemi, hastalıklara karşı korunması görünmektedir. Çünkü D ve C vitaminleri her yapıya girmektedir. Ayrıca A ve B vitaminlerinin de bağışıklık sisteminin desteklenmesinde önemli rolü vardır. 

Bağışıklık sistemi korunması sadece vitamin ve diğer gıdalarla olmamaktadır. Diğer dıştan gelen faktörler de önem arz etmektedir. 

Bağışıklığı güçlendiren probiyotik denilen, özellikle yoğurt ve ayranda bulunan yararlı bakteriler; balıkta bulunan Omega3 gibi özel yağlar; yeşil sebzelerde ve meyvelerde bulunan C vitamini, D vitamini A vitamini de bağışıklık sisteminin güçlenmesine önemli rol oynamaktadır. Bu bakımdan bu gıdalarında düzenli, dengeli ayına uygun olarak alması, mevsimine uygun olarak taze ve yerinde gıdaları vermek çok önemlidir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat