Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzun güvenliği için sokakta nelere dikkat etmeliyiz?

396
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzun güvenliği için sokakta nelere dikkat etmeliyiz?

Sokakta, parkta ya da alışveriş gibi sosyal ortamlarda yetişkinler için tehlike yaratmayan birçok şey çocuklar ciddi bir tehdit oluşturabilir. Bu nedenle ebeveynlerin özellikle çocukla dışarıdayken çok dikkat etmeleri gerekir. 

- Kalabalık yerlerde kısa süreliğine de olsa çocuğunuzu yalnız bırakmayın. Yalnızken kaybolabilir ya da sizi kaybedip panikle yanlış bir hareket yapabilir.
- Kıyafet denerken çocuğunuzu gözünüzden ayırmayın.
- Araç trafiğinin olduğu noktalarda çocuğunuzun elini bırakmayın. Çocuğunuzu her zaman kaldırımın araç trafiğine uzak noktasından yürütün.
- Toplu taşıma araçlarında çocuğu kapılardan uzak tutun. Mümkünse elini tutun ve bırakmayın. Yanınızdan ayrılmasına izin vermeyin.
- Havuz, akarsu ya da deniz kenarındaysanız çocuğunuzu asla gözünüzden ayırmayın. Yüzme bilse bile panik nedeniyle çaresiz kalabilir. Unutmayın küçük çocuklar 30 cm derinlikteki suda bile boğulabilir.
- Ormanlık alanlarda çocuğunuzu yanınızdan ayırmayın. Su birikintilerine düşebilir, vahşi hayvan ya ad köpek saldırısına uğrayabilir, ormanda düşüp yararlanabilir ya da uçurum, set gibi yerlerden düşebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat