Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzu obeziteden korumak için nasıl bir kahvaltı hazırlayabiliriz?

103
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzu obeziteden korumak için nasıl bir kahvaltı hazırlayabiliriz?

Kahvaltı günün en uzun açlığı olan gece açlığını takip etmesi nedeniyle biten enerjinin tekrar alınabilmesini sağlayan en önemli öğündür. Kahvaltı kan şekeri olarak bilinen glikoz için kaynak oluşturduğundan büyük önem taşımaktadır.Glikoz beyin için en önemli enerji kaynağıdır. Çünkü beyin bir enerji deposuna sahip değildir. 


Çocuklarınızın beyin fonksiyonları için yüksek oranlarda glikoza ihtiyaç duyulmaktadır. Çocuklarınızın uyanır uyanmaz kahvaltı yapması,gereksinim duyulan tüm besinleri karşılayıp güne fiziksel ve psikolojik olarak hazır hale gelmesini sağlamaktadır. Her gün düzenli olarak kahvaltı yapan çocuklar, kahvaltı yapmayanlara oranla daha başarılı ve verimli olmaktadırlar. Kahvaltı alışkanlığına sahip olmayan çocuklarda ise konsantrasyon güçlüğü, yorgunluk ve bitkinlik gibi problemler ortaya çıkmaktadır. 

Çocuklarımızın her sabah sağlıklı bir kahvaltı yapmaları dengeli kan şekeriyle güne başlamalarını sağlamakta, Bağışıklık sistemini güçlendirmekte, vitamin ve mineral eksiklikleri daha az görülmektedir. Poğaça tarzı yağ içeriği yüksek besinlerdense, hazırlanabilecek pratik ve besleyici birtakım kahvaltı seçeneği mevcuttur; 3-4 kaşık kahvaltılık gevrek ve 1 bardak süt, 1 tam tahıllı ekmekle yapılmış beyaz peynirli tost  ve 1 bardak süt, 1 adet yumurta veya peynir ve yanında bol domates Salatalık ve 1-2 dilim tam tahıllı ekmek sağlıklı kahvaltı tercihleri arasındadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat