Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuz öksürüyorsa ilaç dışında neler yapabiliriz?

179,607
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Çocuğumuz öksürüyorsa ilaç dışında neler yapabiliriz?
Öksürük tedavisinde çocuğa ılık sıvıların verilmesinde fayda var. Sürekli öksüren bir çocuğa ılık su ya da balla limon karıştırılarak suyla birlikte verilebilir.

Çocuk ıhlamur ve meyve çayları tüketmeli

Çocuk geceleri düz zeminde yattığında öksürüyorsa yastığı biraz yükseltilebilir. Odası çok kuruysa kısa süreli olarak nemlendirilebilir. Ancak ev tozu akarlarının artmaması için çok uzun süre nemlendirme önerilmez.

Örneğin çocuk gece 3'te çok yoğun bir öksürükle uyandı. Nefes alırken bir hırıltı varsa, havlar tarzda kaba bir öksürük varsa, bu genelde viral enfeksiyonların seyri sırasında ortaya çıkan halk arasında yalancı kuşpalazı denen durumdur.

Öksürük durumunda çocuğu nemli ortamda bulundurmakta fayda var. Banyoda buhar yaparak o nemi solumasını, sıvıları azar azar vererek rahatlamasını sağlayabiliriz.

Belirtiye yönelik evdeki basit önlemler, sıvı tüketimin artırmak, boğazını yumuşatmaya yönelik sıvı vermek ve kısa süreli nemli ortamda bulundurmaktır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör

Bugün Popüler

UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat