Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuz her söylediğimize karşı çıkıyorsa ne yapmalıyız?

28,647
kez izlendi
Puan: 4.34 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuz her söylediğimize karşı çıkıyorsa ne yapmalıyız?

Çocuklarda dikkat dağıtmak çok işe yarayan bir yöntemdir. Çocuk dürtüsel olduğu ve dikkatini bir şeye uzun süre yoğunlaştıramadığı için dikkatini dağıtmak kolaydır. Eğer çocuğun dikkatini dağıtmayı başaramıyor ve ilgisini başka bir şeye çekemiyorsanız çocuğa yapmasını istemediğiniz davranışı neden yapmasını istemediğinizi mantıklı nedenlere dayandırarak açıklayabilirsiniz.

Çocuğun isteğine saygı duyduğunuzu hissettirip yapmak istediği şeyin alternatifini sunarsanız söylediklerinizi çocuğunuza daha kolay yaptırabilirsiniz. Ayrıca böyle yaparak çocuğunuz sizin hayırlarınıza daha çok güven duymasını sağlayabilirsiniz.

Her istediği yapılan inatçı çocuk doyumsuz, mutsuz, depresif ruh halinde olan, hiçbir şeyden memnun olmayan çocuklar ve yetişkinlere dönüşür. Hayat bu kadar verici olmadığı için çocuk aile ortamından çıkıp sosyal ortama girdiği zaman arkadaş edinemeyen, yalnız kalan, depresyona çok yatkın kişilikler oluşmaya başlar. Bu nedenlerden dolayı çocukların her istediğinin yapılması yanlış bir tutumdur.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat