Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumun okulda sağlıklı beslenmesi için neler yapabilirim?

553
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumun okulda sağlıklı beslenmesi için neler yapabilirim?

Çocuğun gittiği okulda yemek çıkıyorsa çocuğunuzu okul yemeğine yazdırmanız tavsiye edilir; çünkü okullardaki öğünler beslenme uzmanları tarafından programlanarak hazırlanır. Üstelik çocuk, diğer arkadaşlarıyla ortak olarak yemek yeme adabını öğrenir. Eğer okulda yemek verilmiyorsa ve aile yanında yemeği çocuğa sunuyorsa bozulması engellenebilecek peynir, marul yaprağı, domates dilimi bulunan kepekli ekmek arasına hazırlanmış gıdalar verilebilir. Bu gıdaların yanına içecek olarak ayran veya süt konulması yaralıdır. Meyve sularından boyalı ve şekerli olanları çocuğun beslenmesinde yer almamalıdır.

Çocuğun okulda sağlıklı beslenmesi öğünler arası sık su içmesi ile sağlanır. Vücut için gerekli olan suyu ebebynler matara olarak çocuklarının beslenme çantalarına koymalıdır.

Okulda satılan, içeriğinde yüksek oranda karbonhidrat, şeker, ekmek, kızarmış patates ve katkı maddelerinin yoğun olduğu ürünlerin çocuğunuz tarafından tüketilmesini durdurmanız gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat