Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumun bacaklarında morluklar var, ne yapabilirim?

22,781
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumun bacaklarında morluklar var, ne yapabilirim?

Çocukların sadece bacaklarında morluklar varsa bu iyi bir haberdir. Çünkü bu kanama hastalığının olmadığını gösterir. Kanama bozuklukları varsa, örneğin bir kan kanseri gibi bir hastalık olsa bu bütün vücutta yüzde, kollarda, diş etlerinde, başka noktalarda da kanamayı birlikte getirir. Cilt altında morluklar görülür. 

Sadece bacaklarda varsa, diz kapağından aşağıya düz bir hat üzerinde varsa bu daha çok oyunlardaki düşmeye bağlı morluklardır. Hatta yaz aylarında ve ilkbahardan itibaren çocukların bisiklete binme yaralanmalarının belirtileridir. Eğer bacakların arka kısımlarında da morluklar var ise bu başka bir arkadaşıyla mücadelesi neticesinde olmuş olabilir. 

Morluklar kaza değil, kanama ise başka bacak bölgelerinde de karşınıza çıkar. Bu morluğun şeklide önemlidir. Genellikle 50 kuruştan daha küçük morluklar ufak düşme, çarpma sonucunda meydana gelir. Eğer biraz daha büyük morluklar var ve altında kırmızılık varsa bu başka hastalıkların belirtisi olabilir ve bir hekime başvurulmalıdır. Örneğin romatizmal hastalıklar veya verem hastalığının ilk belirtileri cilt altında morarma gibi görülen ama etrafında kırmızı bir haresi olan ve ciltten kabarık görüntülerle kendini gösterecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat