Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumu okula psikolojik olarak nasıl hazırlayabilirim?

1,029
kez izlendi
Puan: 1.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumu okula psikolojik olarak nasıl hazırlayabilirim?

Çocuğun okula psikolojik olarak hazırlanması hem anne baba hem de çocuk açısından önemli bir süreçtir. Bu hazırlık yapılmadığında ilk günlerde olumsuz duygular yaşanabilir. Bu duygular da tüm okul yaşamına yayılabilir.

Yazın başından itibaren bunun için planlamalar yapmak gerekir. Çocuğa sözel olarak yeni bir okula gideceği söylenir ve büyük okulların yanından geçerken böyle bir okulda okuyacağı hatırlatılır. Gideceği okul belli olduysa o okul ziyaret edilebilir. Zaman ilerledikçe çocuğu oyun içinde psikolojik olarak hazılamak da önemlidir. Çocuk okula yürüyerek mi servisle mi gidiyor bilinmeli ve çocuk buna göre hazırlanmalıdır.

Servisin ne olduğu, içerisinde kimlerin olduğu anlatılmalıdır. Okulun bahçesini, koridorlarını birlikte gezmek de son derece faydalıdır. Okul zamanı yaklaştığında kantini, tuvaleti tanıtmak gerekir. Öğretmenler odasının nerede olduğunu bilmesi de sıkıldığında ya da korktuğunda nereye gitmesi gerektiği adına çocuğa fikir verir. Eğer aileler tüm bunlara dikkat ederse çocuğun okula adaptasyonu kolaylaşır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat