Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumu lösemiden nasıl koruyabilirim?

451
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumu lösemiden nasıl koruyabilirim?

Çocuğunuzu sadece lösemiden değil, tüm kanserlerden koruyabilmek için alacağınız önlemler, yalnızca çocukluk çağında değil, ileri yaşlarda görülebilecek kanserleri önlemede de etkili olabilir. Bunda en önemli etkenlerden biri sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Katkı maddelerinden uzak, proteinden zengin, lifli gıdalarla zenginleştirilmiş bir diyet ile beslenmenin önemi çocuklara küçük yaşlardan itibaren aktarılmalıdır. Ailenin de bu konuda çocuğa örnek olması gerekir.

Sigara ile kanser ilişkisi kanıtlanmış bir durumdur. Bu nedenle çocuğun daha küçük yaşlardan itibaren sigaranın zararları konusunda uyarılması, ailenin de sigara içmeyerek çocuğa örnek olması gerekir. 

Spor yapmak, fiziksel aktivite, çocuğu ileri yaşlarda gelişebilecek her türlü kalp - damar hastalığından ve bazı kanserlerden koruyabilir. Dolayısıyla aile ile yapılacak dış ortam aktiviteleri, hep birlikte yapılan spor aktiviteleri hem aileyi birbirine yakınlaştıracak hem de çocuğa spor bilincinin aktarılmasını sağlayacaktır.

Düzenli uyku, düzenli ve sağlıklı bir hayat her türlü kanserden korunmada etkilidir. 

Bazı virüslerin, Hepatit B gibi virüslerin kanser yapıcı etkisi bilindiğinden, çocuğun aşılarının düzenli yapılıyor olması kanserden korunmak için doğru yaklaşımlardan biridir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat