Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum yatmamakta direniyor, neden olabilir?

3,801
kez izlendi
Puan: 2.07 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum yatmamakta direniyor, neden olabilir?

Çocuklar genellikle günlük hayata devam etmek isterler. Oyun oynamak, anne babalarıyla bir şeyler paylaşmak isterler. Siz ona belirli bir saatten itibaren aşırı ilgi gösteriyorsanız özellikle çalışan anne babalar için bu çok alışılmış bir durumdur. Kendileri eve geç geldikleri için o saatten sonra çocukla oyun oynamak isterler. Onun hayatında akşam algısına ait hiçbir şey yaratmıyorsanız çocuk giderek daha çok açılarak oyun oynamak isteyecek, yatmak istemeyecektir. Çocukların yatmaya direnmesindeki en büyük sebeplerden biri budur.

İkincisi de uyku saatini kaçırdığınız zaman bir aktivasyon uyarımı olur ve çocuk giderek daha fazla direnmeye başlar. O nedenle ebeveynler çalışsalar, çocuklarıyla yeterince vakit geçirememiş bile olsalar çocuğun uyku saatini asla bozmamalıdır. O geçiremedikleri zamanı hafta sonuna kaydırabilir, farklı saatte oynayabilirler. Çocuk her akşam mutlaka aynı saatte yatırılmalıdır. Yatırılmak için çocuğun çok fazla uykusunun gelmesi beklenmemelidir. İlk sinyallerle birlikte hemen yatırılmalıdır. Çünkü aşırı uykusu gelen bir bebek de uyumamak için direnir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat