Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum uykusunu alamıyor, ne yapabilirim?

1,551
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum uykusunu alamıyor, ne yapabilirim?

Çocuğunuz zamanında yatıyor, gece boyunca da yeterli saat uyuyor fakat buna rağmen uykusunu almamış gibi bir görüntü arz ediyorsa bunun altında genellikle fiziksel sebepler aramak gerekir. bu fiziksel sebeplerden en büyüğü geniz eti ve bademcik gibi nedenlere bağlı, tam nefes alamama, beyne tam oksijen gidememesi gibi durumlardır.

Onun dışında gece boyunca görülen korkutucu rüyalar çocuk için kaygı verici bir şey olur ve uykusunu alamamasına sebep olur. Gece terörü özellikle 9 ay ile 3 yaş arası çocuklarda sık görülür. Gece terörü, çocukların yeterli süreyi uykuda geçiriyor gibi görünmelerine karşılık uykusunu alamamalarına sebep olabilir. 

Çocuğunuz yeterli süreyi yatakta geçiriyor ama hala uykusunu alamamış gibi görünüyorsa bir uzmana başvurmakta fayda vardır. Bazı ilaçlar böyle bir etki yapabilir. Özellikle antialerjik ilaçlar bu etkiyi yapabilirler. Çocuk uyur, o ilaçların etkisiyle gereğinden fazla uyur fakat uyandığında da uyumamış gibi sersem bir haldedir. Bu nedenle böyle bir durumda ilaç sorgulaması yapmakta fayda vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat