Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum uyku sorunu yaşıyor, ne yapmalıyım?

5,620
kez izlendi
Puan: 3.53 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum uyku sorunu yaşıyor, ne yapmalıyım?

Aile çocukta uyku düzenini geliştirmek için gereken her şeyi yapıyor, onu belli saatte yatırıyor, ona uyku için gereken ortamı hazırlıyor, çocuk yine de uyku sorunu yaşıyorsa bunun altında fiziksel bir problem de olabilir. Bebeklerde gaz sancıları, daha büyük çocuklarda korkular olabilir. En çok görülen uyku sorunu, geniz etine bağlı yeterli nefes alamama zorlukları buna bağlı sık sık uyanmalardır. 

Eğer aile önerilen bütün şeyleri yaptığı halde çocuk uyku sorunu yaşamaya devam ediyorsa yani uykuya geçemeden çok sık uyanma, yeterli uykuyu alamama gibi problemler ortaya çıkmışsa bir doktora başvurulabilir. Çocuk uykuya çok zor geçiyor ama ondan sonra çok güzel bir uykusu varsa bu bir sorun olarak algılanmamalıdır. Uykuya zor geçme muhtemelen daha fazla oyun içindir. 

Uykuya kolay geçebiliyor fakat gece boyunca çok zor uykular, kesintili uykular oluyorsa bundaki sebeplerden biri anne babanın çocuğa çok hızlı cevap vermesi, her isteğini yerine getirmesi olabileceği gibi fiziksel veya psikolojik bir problem de olabilir. Bu durumda bir uzmana danışmakta fayda vardır. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat