Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum okumayı sökemedi, öğrenmesi için ne yapabilirim?

8,110
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum okumayı sökemedi, öğrenmesi için ne yapabilirim?

Okuma yazma öğrenmek kolaylaşmış, bunu başaramayan çocuk hemen hemen kalmamıştır. Uzay dili adlı sistem özellikle çok başarılı olmuştur. Bilmediğimiz, tanımadığımız hecelerle uzaylılarla konuşuyormuş gibi hece diliyle, jest ve mimikler eşliğinde okumak son derece kolaydır.

Bu teknikle 2 gün içerisinde bile okuma öğrenilebilir. Bu teknikle okuma öğrenilememişse, çocuğa uygun öğrenme tekniği bulunamamışsa metoda bakmak gerekir. Çocuk sorunlu değil metot sorunludur, o çocuğa uygun metot bulunamamış demektir.

Zihinsel seviyesi ne olursa olsun çocuk uygun yöntemle kolaylıkla okumayı öğrenebilir. Milli eğitim metodu normal okuyan ve anlayan çocuklar için geçerlidir. Algılama farklılığı olan çocuklar için bu durum geçersizdir. öğrenmeyi hızlandırmak için faklı bir yöntem kullanmak gerekir. Algılama fonksiyonlarını, yönelmeyi çalıştıran, aktif ve nesnelerle öğrenmeyi sağlayan bir sistemin alternatif olarak her okulda bulundurulması gerekir. Öğretmenler de bu konuda farkındalık eğitimi almalılar.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat