Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum denize giriyor, nelere dikkat etmeliyim?

116
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum denize giriyor, nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle çocuğumuzun gireceği denizin çocuklara uygun bir deniz olmasına dikkat etmeliyiz. Kumlu, yavaş yavaş derinleşen, dalgalı olmayan bir deniz çocuklar için uygundur. Plajda beton ya da ağaç gölgesinin bulunmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü özellikle güneş ışıklarının dik geldiği 10:00-16:00 saatleri arasında çocukları beton ya da ağaç gölgesi altında tutmak gerekir. 

Çocuklara denize girmeden tuvaletlerini yapmaları hatırlatılmalı. Denize ne çok tok karnına ne de aç karnına girilmeli. Denize girilmeden iki saat önce hafif beslenme yapılması doğrudur. 

Çocuk denizden çıktıktan sonra da mutlaka tatlı su ile duş almalı ve su içmelidir. Çünkü deniz içinde çocuk susuz kalmış olabilir. 

Ayrıca denize giren çocuklara mutlaka iyi kaliteli, mineral filtreli güneş kremi sürülmeli ve güneşin dik geldiği saatlerde çocuklar güneşe maruz bırakılmamalıdır. Denize girmeden en az yarım saat önce yüksek korumalı güneş kremi sürmeliyiz. 

Çocuklarımızı denize tuvaletlerini yapmamaları konusunda da uyarmalıyız. 

Boğulma da ebeveynlerin son derece hassas olmaları gereken bir konudur. Yüzme bilmeyen çocuklarımızı kolluksuz denize sokmamalı, yüzme bilenleri de deniz kıyısında sık sık kontrol etmeliyiz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat