Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum çok zayıf, kilo almasını nasıl sağlarım?

30,092
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum çok zayıf, kilo almasını nasıl sağlarım?

Çocuğunuz yeterli ve dengeli beslenmenin vazgeçilmez şartı olan kahvaltı öğününü atlamamalı ve besin değerince zengin bir kahvaltı yapmalıdır. Kahvaltıyı zenginleştirmek için ekmek üzerine reçel-pekmez yağ, süt meyve suyu verilebilir. Öğle ve akşam yemeklerinde salçalı kıymalı makarnalar yapılabilir, ekstra sütlü tatlılar verilebilir. Bu tatlılar hem enerji hem de kalsiyum ihtiyacını karşılar.   


Meyve suyu ara öğünde veya kahvaltıda  Süt farklı bir öğünde veya çorbalarda tatlılarda kullanılmak üzere süt ile yer değiştirebilir. Meyve Suları hazır olmamalı evde hazırlanmalıdır. Ara öğünde bir dilim kek ve süt güzel bir Seçenek olup diğer ara öğünlerde de mevsim meyveleri tercih edilebilir. Yemeklerde baharat kullanımını arttırabilirsiniz. 

Özellikle nane, kırmızı biber, kimyon gibi baharatlar iştah açıcı özellikte olduğu için yemeklerinizde tercih edebilirsiniz. Yemeklerden sonra veya yemek sırasında içilen su erken doymaya neden olduğu için çocuklara yemeklerden sonra su içirilebilir. Mutfağınızda ve sofranızda yapacağınız bu ufak değişikliklerle çocuklarınızın sağlıklı kilo almasında önemli yollar katetmiş olursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat