Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğum çok sinirli, onu nasıl sakinleştirebilirim?

15,429
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğum çok sinirli, onu nasıl sakinleştirebilirim?

Her insan farklı mizaç özellikleriyle dünyaya gelir. Huylar genelde doğuştan belirlenir ve duyguların dozajını belirler. Bazı insan çok sinirliyim, heyecanlıyım, tez canlıyım der. Bazı çocuklarda da 
Öfke dozajı yüksek olabilir. Yani öfkelenmeye meyilli bir çocuğun karakteri bu olabilir. Bu genetikle gelir. Eğer anne babada ya da sülalenin birinde çabuk öfkelenen kişiler varsa bu çocuğa geçebilir. 

Eğer ailenizde böyle sinirli bir çocuk varsa, çabuk öfkeleniyorsa, ona temel yaklaşımınız öfkelendiği zaman yansıtma yapmak olabilir. Çocuk öfkelendi diye öfkesine kızmak yanlıştır. Mesela bir arkadaşı elinden oyuncağını aldığında çocuk ona vurabilir, öfkelenmesi normal bir şeydir. Öfkesini ifade etme şekli yanlış olabilir. Aile duyguyu düzeltmek yerine daha çok duyguyu düzeltmeye yönelik bir davranış gütmelidir. Senin duygunu anlıyorum, ben de ağlardım, bu kısmı tamam öfkelendin ama öfkelendiğimizde davranış olarak arkadaşa vurmak doğru bir şey değildir diyerek davranışa yön vermek gerekir. 

Çocuğun içindeki duyguyu doğru davranışla yönlendirmek gerekir. Bu yapıldığında çocuk duygusunu sağlıklı bir şekilde ifade etmiş, kimseye de zarar vermemiş olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat