Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Coca-Cola'nın içinde ne var?

1,480
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Coca-Cola'nın içinde ne var?

Coca-Cola'nın içinde ne var, öğrenmek için videomuzu izleyin.


Coca Cola'nın içindekiler:

Su

İnsanlar sıvı ihtiyaçlarının yüzde 80'ini su ve diğer içeceklerle karşılar. Coca-Cola'nın yüzde 85'i sudan oluşur ve günlük sıvı ihtiyacını karşılamaya katkıda bulunur. 

Baloncuklar

Coca-Cola'nın baloncukları maden suyunda da bulunan karbondiyoksit gazıdır ve Cola-Cola'yı ferahlatıcı lezzetine kavuşturur. Bu gazın çoğu Coca-Cola'yı açtığımızda daha yudumlanmadan havaya karışır. Midenize ulaşan karbondiyoksit gazının miktarı çok azdır. Mideniz tarafından kolayca emilir ve sağlıklı mideyi olumsuz etkilemez. 

Fosforik asit

Fosforik asit kemikler ve dişler için temel bir bileşen olan fosforu içerir. Fosfor birçok gıdada bulunur. Coca-Cola'nın asitlik değeri midemizinkinden düşüktür ve sağlıklı bir mideye zararı yoktur. Fosforik asit Coca-Cola'ya o keskin ve hoş lezzetini katar. 


Dünyada en az 63 bitki türünde bulunur. 250ml Coca-Cola, yaklaşık 25mg kafein içerir. Bu oran aynı miktardaki çayın yarısı, kahvenin ise 3'te 1'i kadardır. 

Doğal aroma vericiler

Bu eşsiz tadı veren diğer bir eşsiz bileşen doğal aroma vericilerdir. 

Şeker

Günlük gıdalarda da bulunan şeker vücudun enerji kaynağıdır. Coca-Cola'da bardak başına 28gr şeker bulunur. Tercihiniz Coca-Cola Light veya Coca-Cola Zero ise şeker yerini tatlandırıcılara bırakır. Zararı var mı diye merak ediyorsanız, yapılan birçok bilimsel araştırma tatlandırıcı kullanımının güvenli olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca kalori almadan içeceklerinizin keyfini çıkarmanızı sağlar. Düzenli kullanıldığında kalori alımını azaltır, kilo kontrolüne yardımcı olabilir. 

Karamel

Coca-Cola'ya karakteristik rengini veren karameldir. Pek çok resmi otorite tarafından güvenli kabul edilen karamel, gıda sektöründe yaygın olarak kullanılır.  

Coca-Cola'nın içinde ne yoktur?

Alkol ve hayvansal içerik Coca-Cola'nın içinde yer almaz. 

İşte buz gibi bir Coca-Cola'nın içinde seni mutlu etmek için bir araya gelen her şey bu kadar! 

Bu ve bunun gibi tüm sorularınızın cevabı için videolarımızı izleyebilir veya merakettim.coca-colaturkiye.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat