Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Coca-Cola nasıl üretiliyor?

10,029
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Coca-Cola nasıl üretiliyor?

Coca-Cola'nın Coca-Cola Fabrikası web adresinden online fabrika turumuza katılarak üretim süreçlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilir veya üretim videomuzu izleyebilirsiniz. 


Fabrikalarımızı yerinde ziyaret etmek isterseniz Coca-Cola Fabrikası web adresinde bulunan ziyaret formunu doldurabilir ya da 444 30 40 numaralı Coca-Cola İletişim Merkezi?mizi arayarak randevu alabilirsiniz. 

Coca-Cola üretim süreci

Fabrikamızda üretim hammaddelerin teminiyle başlar. İçilen her Coca-Cola'nın aynı lezzette olması için kullandığımız hammaddelerin kalitesiyle, gıda kanunları ve yönetmeliklerine uygunluğu, önem verdiğimiz şeylerin başında gelir. Bu nedenle bütün hammaddeleri kendi onayladığımız tedarikçilerden satın alırız. Coca-Cola'ya dünyanın her yerinde aynı kalitede ulaşabilmeniz için içindeki hammaddelerin oranlarını ve kalitesini sürekli kontrol ederiz. Mesela su. 

Coca-Cola?nın %85'ini oluşturan suyu çok hassas işlemlerden geçiriyor her üründe aynı tadı almanızı sağlıyoruz. Suyla şekeri karıştırarak eritip filtreliyor pastörize ediyoruz. Bu karışım tekrar filtrelerden geçip soğutulduğunda şeker şurubu oluşur. Ardından Coca-Cola konsantresini ve şurubu tankalara alıp, filtre edilmiş su ekleyerek final şurubu oluştururuz. Özel makinalarla final şuruba su ve karbondioksit ekler, doluma hazır hale getiririz ve el değmemiş ambalajlara doldururuz.

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat