Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değiştirme kararınızı çevreniz nasıl karşıladı?

11,310
kez izlendi
Puan: 3.94 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değiştirme kararınızı çevreniz nasıl karşıladı?

Cinsiyet değiştirince toplumun en yüksek değerini bir anda reddetmiş gibi görünüyorsunuz. Bir anlamda erkekliği yerlerde süründürüyorsunuz. Böyle bir bakış açısı var. Bunun nedeni ataerkil toplum baskısı.

Ataerkil baskıyı kadınlar ve eşcinseller de görüyor, ama bu baskının en çirkin ve soğuk yanı cinsiyet değiştirmiş bireylere gösteriliyor.20 senelik çok yakın bir arkadaşım, cinsiyet değiştirdiğimde bir anda beni hayatından çıkardı. Şu anda barıştık, ama en çok desteğe ihtiyacım olduğu günlerde benle ilişkisini kesti. Çevreden böyle tepkiler gelebiliyor. 

Ailem de cinsiyet değiştirme kararıma çok direndi. "Seni sileriz, bir daha bu eve dönemezsin" gibi tepkiler aldım. Ama çok şükür son zamanlarda ilişkilerimizi yine pekiştirdik. Her şey yolunda. Bir kadın olarak hayatımı nasıl kurduğumu onlar da gördükçe bana olan saygıları arttı. 

Tabii onlar da kendileri açısından haklılar. Ben haklı bulmasam da, onların tarafına geçtiğimde anlayabiliyorum. Yıllarca birini erkek olarak görüyorsunuz, ona göre duygusal yatırım yapıyorsunuz ve bu bir anda çöküyor. Kendi oğlunu kaybetmek gibi bir şey onlar için de.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat