Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsiyet değiştirdikten sonra pişman olma ihtimaliniz var mı?

8,700
kez izlendi
Puan: 3.70 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsiyet değiştirdikten sonra pişman olma ihtimaliniz var mı?

Özellikle psikolojik sürecin tamamlanmış olması, sonrasında gelecek pişmanlık hallerinin yaşanmamasının garantisinin alınması gerekiyor. 


Bir başka araştırılması gereken şey de kişinin kendi bedeniyle ilgili ne ile barışık olmadığı, neyi değiştirmek istediği. 

Yasal prosedür içerisinde psikiyatrist ve psikolog ağırlıklı bir heyetten alınmış rapor çok önemli. Bu heyetin içinde psikologlar, psikiyatristler, ürologlar, kadın doğumcular ve cerrahlar bulunur. Heyetten alınan belgenin içinde bireyin kadın kimliğinde veya erkek kimliğinde yaşayabilir olduğunun raporlanması gerekir.

Genelde cinsiyet değiştirenler bundan memnun kalıyorlar. İnsan bunu istemese, pişman olacağını düşünse zaten baştan hiç böyle bir işe kalkışmaz. Hatta en başından kılığında ve giyiminde değişimlere gitmez. Cinsiyet değiştirme bu işin fiziksel boyutu; ruhunuzu bedeninize yansıtıyorsunuz.

Cinsiyet değiştirmede en büyük kaygı cinsel boşalma olmamasıydı. Son 10 yıldır bu da mümkün oldu. Günümüzde cinsiyet değiştirdikten sonra da orgazma ulaşmak mümkün olabiliyor.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat