Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel yaşamı olan kadınlar sonradan vajinismus olabilir mi?

3,490
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel yaşamı olan kadınlar sonradan vajinismus olabilir mi?

Kadınlar, genellikle cinsel hayatlarının ilk dönemlerinde vajinismus problemini yaşayabiliyorlar. Sonrasında vajinismus problemiyle bize başvuran bir hastanın mutlaka öncesinde de bir vajinismus öyküsü bulunacaktır. Ancak bu kısmi bir vajinismustur. Hastalığın tüm belirtilerini taşımaz. Her cinsel ilişkisi oldukça acılı ve sıkıntılı geçiyordur. Ancak teşhis konmamış ve bununla ilgili bir çalışma yapılmamıştır. 

Doğum gibi, travmalar gibi yaşanan bazı problemler vajinismusun sonradan oluşmasına neden olabilmektedir. Ancak geçmişinde hiç bir şekilde vajinismus problemi yaşamamış bir kadının, birden vajinismus problemi ile karşılaşma ihtimali yok denecek kadar azdır. 

 Bu nedenle vajinadaki 1/3'lük kasların cinsel ilişki sırasında kasılarak, birleşmeye engel oluşturma durumu olarak tanımlayabileceğimiz vajinismusun, düzenli cinsel hayatı olan kadınlarda rastlandığına pek şahit olmuyoruz. Geçmişten bu yana vajinismus hastalığına sahip olan ancak tedavi olmaya yeni karar vermiş vajinismus hastalarının öykülerini dinlediğinizde, tam olarak vajinismus belirtileri göstermese de, ağrılı ve acılı cinsel birleşmeden şikayetçi olduklarını gözlemleyebiliriz.

Her şart, her durumda, vajinismus rahatsızlığı olan hastaların bir uzmandan destek almaları ve kolaylıkla çözüme kavuşabilecek bu rahatsızlığın tedavisine bir an önce başlamalarını önermekteyiz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat