Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel tiksinti bozukluğu neden kadınlarda daha çok görülür?

8,029
kez izlendi
Puan: 3.18 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel tiksinti bozukluğu neden kadınlarda daha çok görülür?

Cinsel tiksinti bozukluğu kadın ve erkekte görülebilen bir sorun olsa da genellikle kadınlarda daha sık görülen bir hastalıktır.

Cinsel tiksintinin nedenleri, toplumsal baskılar ve cinsellik ile ilgili negatif değer yargılarıdır.

Cinsellik ile ilgili muhafazakar değer yargıları, baskılar, yasaklamalar, cinsellik ile ilgili yanlış inançlar özellikle kadınlar üzerinde olumsuz etkilere sebep olur.

Bir cinsel ya da fiziksel istismar veya travma sonrası cinsel tiksinti bozukluğu edinilebilir ve bu durum yaşam boyunca devam edebilir. Cinsel tiksinti bozukluğu kişiler arası ilişkilerde zorluklara neden olur. Bazı kişiler öpme ve dokunma dahil bütün cinsel uyarılara karşı iğrenme yaşar.

Cinsel isteğin azalması ve hatta ortadan kalkması cinsel isteksizliğin daha ileri bir aşamasıdır. Cinsel tiksinti bozukluğu olan kişiler cinsel aktivitelerden kaçınır, hatta bu gibi konuların konuşulmasından bile rahatsız olur. Cinsel tiksinti bozukluğu evli olanlarda çiftler arasında ilişkilerde bozulmalara neden olur.

Cinsel tiksinti bozukluğu altta yatan sorunların belirlenerek çözülmesi gerekir. Bu alanda uzman bir doktora başvurarak cinsel terapi alınması gerekir. Tedavi 3 - 4 ay ve 8 - 10 seanslık bir cinsel terapi şeklindedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat