Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel problemlerde hipnoz tedavisi ne kadar sürede etkisini gösterir?

6,909
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel problemlerde hipnoz tedavisi ne kadar sürede etkisini gösterir?

Hipnoz tedavisinin sigara bağımlılığı tedavisi, alkol ve madde bağımlılığı tedavisi, cinsel işlev bozukluklarının tedavisi, anksiyete tedavisi, astım, kekemelik, gece işemeleri gibi pek çok hastalık ve psikolojik sorunda etkili olan bir yöntemdir. Hipnoz ile sigara bırakma,hipnoz ile zayıflama günümüzde en çok tercih edilen kullanım alanlarındandır.

Hipnozda zihin bilinçli ve bilinçaltı olarak iki kısıma ayrılır. Hipnoz yapılırken bilinçaltına girilerek bazı sorunları değiştirmek ortalama 5 - 6 seans sürer. Bu bakımdan hastalar sorun ne olursa olsun bunu tek seansta düzelemeyeceğini bilerek tedavi süresince sabırlı olmaları gerekir.

Cinsel istismar, tecavüz ya da taciz vakalarında hipnoz ile tedavi süresi normalden daha uzun sürebilir. Bu bakımdan terapistin söylemlerine, belirttiği saatlerde ve belirtilen seanslara katılmak tedavinin başarısı bakımından önemlidir.

Hipnoz tedavisinin bir çok ruhsal rahatsızlıkta, sigara bırakmada, kilo kontrolünü sağlamada, motivasyon ve konsantrasyon sağlayarak sınav başarısını arttırmada en etkili terapötik yöntemlerden birisidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat