Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel organda yara tehlikeli olabilir mi?

2,354
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel organda yara tehlikeli olabilir mi?

Genital bölgedeki yaralar genital bölge sağlığı bakımından önemlidir ve bu tür yaralar genellikle cinsel yolla bulaştığından cinsel yolla bulaşan hastalığı olma olasılığı olan veya olan kişinin eşyalarının ayrı yıkanması ve bu kişi ile hastalığın devam ettiği dönem içerisinde ilişkiye girilmemesi önemlidir.

Genital bölgedeki yaraların nedeni Herpes Simplex enfeksiyonu (HSV), Sifiliz (frengi), Şankroid veya Lenfogranuloma Venereum ise mutlaka partner ile birlikte tedavisinin yapılması gerekir.

Cinsel organda görülen yaralar bazen ten bazen de birden fazla sayıda olabilir ve bu yaraların mutlaka bir hekim tarafından değerlendirilerek uygun tedavinin belirlenmesi gerekir, çünkü bazen yaralar kaybolmasına rağmen vücutta başka belirtiler ortaya çıkabilir. Sifiliz yani frengi hastalığı vücutta bazı organları birlikte tuttuğundan ilerleyen dönemlerde bazı ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.

Genital bölgede sifiliz (frengi) hastalığından kaynaklanan yaralar görüldüğü zaman doktor kontrolünde tedavilerin başlatılması gerekir.

Genital bölgede yara oluşumu cinsel hayatında çok fazla partner değiştiren veya para karşılığında ilişkiye giren bayanlarda çok sık görülebileceğinden düzenli doktor kontrolü yapılması önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat