Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel organda yara neden olur?

8,478
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel organda yara neden olur?

Cinsel organda yara nedeni olan birçok hastalık bulunur. Bu hastalıkların başında herpes simplex enfeksiyonları (HSV) gelir.

Cinsel organda herpes enfeksiyonu (HSV) dışında yaraya neden olan hastalıklar sifiliz (frengi),  Lenfogranuloma Venereum, Granuloma inguinale ve şankroid gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar da vardır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklarda hastalık tedavi edilene kadar ilişkiye girilmemeli ve aynı zamanda tedavinin doktor kontrolünde partner ile birlikte sürdürülmesi önemlidir. Tedavi süresince cinsel organın temizliğine de dikkat edilmelidir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar dışında  bazı maddelere temas yolu ile  termal hasar veya kimyasal hasar meydana getirerek  genital bölgede ülser lezyonlarının görülmesine neden olabilir. Bazen behçet hastalığı ve paget hastalığı cinsel organda ülser görünümlü yaralara neden olabilir. 

Cinsel yolla bulaşmayan, ancak cinsel organda yaraya neden olan bazı durumlar vardır, bunlar bazı maddeler ile temaslar genital bölgede hasara sebep olarak ülser şeklinde lezyonlara neden olabilir. Bu durum genital bölge dışında herhangi bir bölgede görülmezler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat