Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel organda yara nasıl tedavi edilir?

20,937
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel organda yara nasıl tedavi edilir?

Genital bölgede ya da cinsel oranda oluşan yaralar için uygulanan tedaviler etkene yönelik olarak düzenlenir. Örneğin etken, herpes simplex enfeksiyonu ise antiviral ilaçlar lokal uygulamalarla ya da ağızdan alınarak kullanılabilir. Eğer etken frengi gibi bir hastalık ise bu tip enfeksiyonların tedavilerinde de penisilin gibi birtakım ilaçlar kullanılabilir. İlaçlar genellikle ağızdan ya da iğne enjeksiyon yöntemiyle kullanılırlar.


Genital bölgede veya cinsel organda görülen yaraların başında herpes simplex enfeksiyonları (HSV) vardır ve bunların dışında cinsel yolla bulaşan hastalıklar, ve bazı maddelere temas yolu ile termal hasar ya da kimyasal hasara  bağlı genital bölgede ülser görünümlü yaralara neden olabilir.

Genital bölgede veya cinsel organda oluşan yaralar yani ülser ile seyreden bazı hastalıklarda tedaviler etkiye yönelik olarak düzenlenir. Örneğin etken herpes simplex enfeksiyonu ise antiviral adı verilen ilaçlar lokal veya ağızdan tablet şeklinde alınarak uygulanabilir. Etken Sifiliz (frengi) ise bu tip enfeksiyonların tedavisinde penisilin gibi bazı ilaçlar kullanılır ve bu ilaçlar ağızdan veya enjeksiyon şeklinde kullanılabilir.

Etkene yönelik tedavide eğer etken Şankroid veya Lenfogranuloma Venereum ise antibiyotikler ile doktor kontrolünde tedavisi yürütülmelidir.

Genital bölgede veya cinsel organda görülen yaralar yaraya sebep olan etken doktor tarafından teşhis edilir ve antibiyotik veya lokal bazı kremler ile tedavisi yapılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat