Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel organda sivilce neden olur?

44,251
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel organda sivilce neden olur?

Cinsel organdaki sivilceler normal sivilce görünümünde olabileceği gibi iltihaplı apse ve su kesecikleri şeklinde döküntü şeklinde de görülebilir.

Genital bölgede görülen sivilcenin birden fazla çeşidi bulunur ve erken tanı koyularak tedavileri mümkündür. Cinsel organlarda görülen sivilcelerin nedenlerinden birisi kıl kökü iltihabıdır. Kıl köklerinin temizliği sırasında hijyen kurallarına uyulması çok önemlidir. 

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar cinsel organda sivilcelere neden olabilir. Örneğin HPV virüsü genital siğillere neden olurlar. Genital siğiller ciltten kabarık, sert, yaygınlaşan ve karnabahar büyüklüğüne ulaşabilen oluşumlardır.

Genital herpes kızarık bir tabana sahiptir ve su kesecikleri halinde döküntülere neden olur ve ağrılıdır, sivilce ile karıştırılmamalıdır. Genital bölgede görülen sifiliz ciltten kabarık, üzerleri kabuklanan döküntülerdir. Sifiliz günümüzde nadir görülse de ağır komplikasyonlara neden olabilir, erken tanı koyularak tedavisi mümkündür.

Bazı romatolojik hastalıklar genital aftlara neden olabilir, bu gibi durumların genital sivilcelerden ayrımının yapılabilmesi için mutlaka bir doktor kontrolü gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat