Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel organda kitle neden olur?

6,261
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel organda kitle neden olur?

Cinsel organda gelişen kitlelerin çok farklı sebepleri olabilir. Özellikle kadınlarda ciltte ve cilt altında birtakım kitleler sık gözlenebilir. Genital bölge sağlığı açısından kitle oluşumları önem taşır.

Bartolin bezi adı verilen ve o bölgede salgı yapan bezlere ait kitleler bartolin kisti veya bartolin apsesi olarak belirti verir. Bu bölgedeki yağ dokusundan kaynaklanan lipomlar ve bağ dokusundan kaynaklanan fibromlar genital bölgede kitle görüntüsü verebilir.

Cinsel organda kitle oluşumları arasında vücutta virüs enfeksiyonlarına bağlı olarak gelişen siğil şeklinde belirtiler görülebilir.

Genital bölgede damarların genişlemesiyle ortaya çıkan ve fıtıklara bağlı kitleler oluşabilir. Genital bölgede oluşan kitleler ter bezlerine bağlı değişiklikler sonucu kendini gösterebilir.

Herhangi bir şeklide genital bölgeyi ilgilendiren bir kitle olduğunda ayırıcı tanısının doktor tarafından yapılması ve tedavisinin düzenlenmesi uygun olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat