Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel isteksizlik mutlaka uzman yardımı ile mi çözülür?

42,285
kez izlendi
Puan: 3.88 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel isteksizlik mutlaka uzman yardımı ile mi çözülür?

Cinsel istek psikolojik bir durum gibi gözükse de bunu oluşturan hormonal faktörler de vardır, dolayısıyla cinsel istekte azalmanın nedenleri psikolojik kökenli ve hormonal dengesizlikler olabilir.

Günümüzde cinsellik ile ilgili en büyük sorunlardan birisi de uzun süreli ilişkilerde meydana gelen değişimlerdir. İlişkilerin süresi uzadıkça cinsel ilişki sıklığı düşebilmekte ve cinsel yaşam rutin bir kısır döngüye girebilmektedir.

Cinsel isteksizlik yaşayan kişilerin uzman yardımı olmadan, kendi kendilerini tedavi etmeleri de mümkündür. Kişi bunun için kendine uygun ortamı yaratmalıdır. Hayatında cinsellik yoksa bile, bunu hoşuna gideceği şekilde yaşamayı denemelidir.

Erkekte görülen cinsel isteksizlik yaşlanmaya bağlı testosteron hormonunun düşmesine bağlı ise bunun yerine konması gerekir. Bu tedavi sürecinde partnerin de anlayışlı olması tedavinin başarı oranını yükseltir ve eşinin olası psikolojik bunalıma girmesini engellemiş olur.

Cinsel isteksizliği olan kişiler bu durumdan utanmamalı ve çift olarak partneriyle birlikte uzman bir doktordan yardım almalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat