Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel isteği arttırmak için nasıl beslenebiliriz?

13,392
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel isteği arttırmak için nasıl beslenebiliriz?

Şeker veya tarçın gibi seratonin salgılatan besinler cinsel isteği arttırır. Özellikle tarçın içerikli şekerler, çikolatalar, nane şekerleri, naneli çikolatalar cinsel isteğin artmasında etkendir. Bu besinlerin cinsel ilişkiden 30-45 dakika önce tüketilmesi gerekir ve rutin şekilde tüketilmeleri ise cinsel istekte bir artışa sebep olmaz.

Cinsel isteğin artmasında hormonal faktörler de etkilidir. Sağlıklı bir cinsel istek için çeşitli faktörlerin olması gerekir, örneğin biyolojik güdü, özgüven sorununun olmaması, cinsellikle ilgili deneyimlerin olumlu olması, uygun bir cinsel eş, ve bu kişi ile cinsellik dışında iyi bir ilişki olması, psikolojik rahatsızlık ve stresin olmaması gibi. Bu faktörlerden birkaçında sorun olması cinsel isteğin azalmasına neden olur.

Genel olarak cinsel isteğin azaltan fiziksel faktörler, yaşın ilerlemesi, kullanılan bazı ilaçlar, alkol, nörolojik durumlar ve hormonal dengesizlikler ön plandadır.

Erkeklerde yaşlanmaya bağlı olarak testosteron seviyesinin düşmesi cinsel isteğin azalmasına neden olur. Yaşlanmayla birlikte psikolojik sıkıntı, depresyon da meydana gelir, bunların hepsi cinsel isteksizliğin nedenleri arasındadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat