Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel ilişkiye girme korkusu nasıl bir sorundur?

4,011
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel ilişkiye girme korkusu nasıl bir sorundur?

Seks yapma korkusu hakkında bilmek istedikleriniz... Cinsel ilişkiye girme korkusu hem erkek hem de kadında görülebilir. Cinsellikle ilgili yetersiz bilgilendirme veya yanlış duyumlar alan kişilerce cinsel ilişkide korku ya da kaçınma olabilir.


Kadınlarda cinsel ilişkide korkuya neden olan genellikle ağrılı olduğu veya çok kanamalı olacağıyla ilgili yanlış duyumlardır. Bu vakalarda korku sebebi ile cinsel ilişkiye girememe yani vajinismus ortaya çıkar.
Erkeklerde cinsellikle ilgili deneyimin ve bilgi yetersizliği ilk gece kaygıya neden olur ve cinsel birleşim için penisin yeterli ereksiyona ulaşmamasına sebep olur. 

Cinsel ilişkiye girme korkusunun bir başka sebebi ise çok sık karşılaşılmasa da genellikle kadınlarda sık görülen aversiyon sorunudur, yani erkeğin cinsel organını veya meniyi gördüğünde tiksinme durumudur. Bu sorunun çekingenlik olarak tanımlanmaması gerekir.

Cinsel ilişkiye girme korkusuna neden olan konular ilk aşama çiftlerin kendi aralarında konuşarak çözmeleri gerekir, eğer bu sorunun üstesinden gelinemiyorsa mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat