Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel ilişki sonunda iki tarafın da aynı anda mı orgazm olması gerekir?

16,339
kez izlendi
Puan: 3.30 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel ilişki sonunda iki tarafın da aynı anda mı orgazm olması gerekir?

Hiç bir zaman cinsel ilişkide iki tarafın da eş zamanlı orgazm olması beklenmemelidir. Fakat eş zamanlı orgazm istenilen bir durumdur. Kadın veya erkeğin hangisinin orgazma daha önce ulaştığı ilişkiyi yönlendiren unsurlardandır. Fakat ilişki eş zamanlı gidiyorsa bu çiftlerin uyumlu olduğunu akla getirecektir. Eş zamanlı olmaması bu ilişkinin kötü/sıradan olduğu sonucunu doğurmaz. 

Zaman açısından herhangi bir sınırlama yoktur. Kadın da önce orgazma ulaşabilir, erkek de. Bu konuda sıralama olmadığı gibi panik olmak da gereksizdir.

Orgazm eş zamanlı olmuyor diye üzülmek, kaygılanmak veya ilişkinin kötü olduğunu düşünmek gereksizdir. Bu yüzden olmuyorsa üzülmeye gerek yoktur. Konuyla ilgili kaygı yaşıyorsak da bir terapistten destek alabiliriz.

Özetle, çiftin aynı anda orgazma ulaşması istenilen bir durumdur. Ancak bazen bu mümkün olmayabilir. Kadın veya erkek daha önce orgazma ulaşabilir. Bu durumu sorun olarak kabul etmek doğru olmaz. Aslında normal bir durumdur ve zorlamanın manası yoktur. Ancak bu çiftin ilişkisini zedeliyorsa bir terapistten konuyla ilgili destek almak en doğru adım olacaktır.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat