Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel ilişki sonrası baş ağrısı neden olur?

5,770
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel ilişki sonrası baş ağrısı neden olur?

Cinsel ilişki sonrası baş ağrısı yaşanabilir. Hatta bu durum cinsel ilişkiden kaçınmaya yol açabilir. Cinsel ilişki sonrası baş ağrısı yaşayanların çoğunluğunun geçmişinde, günlük hayatlarında migren, gerilim tipi baş ağrısı gibi ağrı öyküsü vardır. Cinsel ilişki keyifli ancak fiziksel anlamda zorlayıcı bir eylemdir. Hem efor olarak hem de duygusal olarak çok yüksek bir performans gösterilir ilişki sırasında. Buna bağlı olarak da temelde iki şey ortaya çıkar: Boyun kaslarında kasılma, gerilme, zorlanma olabilir. Aynı şekilde ilişkiye bağlı olarak beyin damarlarında genişleme olabilir. Bunların ikisi de baş ağrısını tetikleyen, zorlayan faktörlerdir. 

Cinsel ilişkide baş ağrısı yaşayan kişinin özellikle migren ve gerilim tipi baş ağrısı yatkınlığı varsa bu ilişki ile ani baş ağrısı sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Eğer doğumsal olarak beyin damarlarımızda bir bozuk yer varsa bu damar cinsel ilişkide harcanan yüksek efor sonucu kanayabilir. Bu kanama kişide şiddetli, patlayıcı bir ağrıya neden olabilir. Cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan baş ağrıları genellikle tehlikesiz olmakla birlikte, bu tür bir baş ağrısı yaşanıyorsa, bu ağrı tehlikelidir. Eğer ilk defa bu şekilde bir baş ağrısı yaşıyorsanız, tarifi mümkün olmayan şiddette, patlayıcı bir ağrı ise mutlaka bekletmeden bir acil servise, mümkünse bir nöroloğa görünmeniz ve bu ağrının beyin kanamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmeniz gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat