Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel ilişki için ilk adımı her zaman erkek mi atmalı?

16,429
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel ilişki için ilk adımı her zaman erkek mi atmalı?

Cinsel ilişkiyi erkek başlatmalıdır gibi bir cinsel mit, bizim toplumumuzda oldukça yaygındır ve özellikle erkek, cinsellikle ilgili bir sorun yaşıyorsa, durum daha da zorlaşmaktadır. Örneğin bir erkek sertleşme sorunu yaşıyorsa, ister istemez karısı bile olsa partnerine karşı bir mahcubiyet, partneriyle konuşamama gibi sorunlar yaşayabilir. Dolayısıyla bu durum cinsel ilişkiden kaçınma ve isteksizlik meydana getirecektir. Böyle sorunlar yaşayan bir erkek, kendisinin cinsel ilişkiyi başlatması gibi bir mitle karşılaşınca üzerinde baskı hissedecektir. 

Özellikle cinsel ilişkinin birleşmeden ibaret görüldüğü, birleşmenin başarılı veya başarısız olarak değerlendirildiği durumlarda, erkeğin üzerindeki bu yük ve kaygı,  cinsellikten kaçmasına yol açmaktadır. Çünkü erkek başarısız olmaktan korkar. 

Oysa ki cinselliği partnerinin başlatması, özellikle bu tür kaygılar yaşayan erkeklerde cinsel sorunların daha rahat çözümüne yardımcı olmaktadır. Kadının cinsel ilişkiyi başlatmasıyla ilgili mitler de vardır.
Mesela, ilişkiyi başlatan kadının hafif olduğu düşünülmektedir. Kadının cinsel isteğini göstermesi ayıplanmaktadır. Eşi bile olsa, kadının cinselliği başlatmaktan çekinmesi, ilişkiyi sağlıklı olmaktan uzaklaştıran mitlerin başında gelmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat