Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel hayat ile peniste işlev bozukluğu arasında ne tür bir ilişki var?

45,219
kez izlendi
Puan: 4.33 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel hayat ile peniste işlev bozukluğu arasında ne tür bir ilişki var?

Cinsel ilişkinin sıklığı ve sayısıyla cinsel işlev bozukluğu arasında ilişki yoktur. Daha sık ilişkide bulunanda cinsel işlev bozukluğu az, daha fazla bulunanda fazla gibi bir şey söyleyemeyiz.

Ancak bu tür problemleri tabu olarak gören grupta şikayetlerini dile getirmeme söz konusu olduğundan daha sık problemlerle karşılaşıyoruz.

Kişi problemlerini içine atıyor, içine attıkça psikolojik olarak daha fazla etkileniyor, etkilenince cinsel fonksiyonları daha fazla bozuluyor, bozuldukça partnerine daha kötü davranıyor.

Kişi cinsellikten, partneri ise kendisinden uzaklaşıyor. Daha önce de söylediğim gibi bu bir kısır döngü şeklinde cinselliğimizi bozuyoruz. Neden bozuyoruz? Sadece ve sadece problemimizi gerek karşı cinse söylememekten veya hekime açılmamaktan dolayı.


Aslında çözüm çok basitken, belki bir iki ilaçla olabilecekken ilaveten psikolojik tedavilerin de gereksinimi ortaya çıkabiliyor.

Dolayısıyla gerek kadınların, gerekse erkeklerin cinsellikle ilgili problemlerini hekimlerine görül rahatlığı içinde açmaları gerekiyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat