Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel fetişler hangi durumda tedavi edilmeli?

21,108
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel fetişler hangi durumda tedavi edilmeli?

Fetiş, bir objeye bağlı takıntı yoluyla geliştirilen bir cinsel uyarıdır. Bu nedenle fetiş kalem tutan bir kadın da olabilir; saçını arkaya taramış bir adam modeli de olabilir. Böyle baktığınızda bu iki modeli günlük hayatta çok sık görebilirsiniz. Gördüğünüz anda da sizin için uyaran zinciri başlar. 

Kabul edilebilirlik sınırları dışında olan birtakım fetişler var. Psikologların ve seks terapistlerinin insanların seks hayatlarına müdahalesi, taraflardan birinin bu olaylardan rahatsızlık duyuşu, hayatının olumsuz etkilenişi, bu durumun beden ve ruh bütünlüğüne zarar verişi şikayetiyle başlar. 

Her iki tarafın da rıza ile yaşadığı bir şeye psikologların ve cinsel terapistlerin müdahale hakları yok. Akıl sağlığı ve ruh sağlığı yerinde iki yetişkin bireyin rızasıyla yaşadığı her şey normaldir ve yaşanabilir.

Anal yolla erkeğin birleşme istemesi birçok kadın için rahatsız edici bir durumdur. Kadın istemiyorsa ve erkek zorla uyguluyorsa o zaman bu durum sapkınlığa girer ve bir terapistten yardım alınması gerekir.

Çiftler birbirlerini sevmedikleri fantezilere zorlamak yerine, kendilerine uygun, her iki tarafında rahatsız olmadığı fantezileri tercih etmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat