Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel fantezilerin altında hangi nedenler yatıyor?

26,980
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsel fantezilerin altında hangi nedenler yatıyor?

Cinsel fanteziler kendi içeriğindeki bilgilere göre ele alınmalıdır. Fanteziler kişilerin beyinlerinin ürünleri olduğu için, kişiyle ilgili çok fazla bilgi verebilir. 

Örneğin bir hastanın tecavüze uğrama fantezisi vardı. Bunun nedenini kendisi bile sonradan keşfetti. Hasta, "O kadar kendimi sevmiyorum ve karşımdakinin de beni sevdiğinden emin olamıyorum ki, eğer tecavüz olursa karşımdaki beni tam olarak istemiş olacaktır." dedi. Bunun altında büyük bir özgüven sorunu yatıyor. 

İnsanlar fantezilerini düşündüklerinde onları rüya gibi yorumlayabilirler. Fantezilerin de oluşmalarının nedenleri vardır ve genelde bir eksiklikten kaynaklanırlar.

Erkekler kadınlara göre daha fazla fantezi kurar. Kadınlar romantik anların hayallerini kurarken erkekler kadınlardan farklı olarak bedensel görüntülerin hayalini kurarlar. Kadınlar fantezilerini genellikle yaşanmış cinsel deneyimleri düşünürken, erkekler ise daha önce denemediklerini düşünmekten haz duyar.

Erken yaşta erkekler uyarılmak için çok fazla bir şeye ihtiyaç duymazlar, ileri yaşta uyarılmak daha zor olduğundan bu durumda fantezilerin etkisi büyüktür.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat